+48 692 215 679 lipskitechmar@gmail.com

Porady

Pracownia Metaloplastyczna to firma prowadzona przez profesjonalistów, a zarazem pasjonatów rektyfikacji. Chętnie dzielimy się naszym doświadczeniem i wiedzą z Klientami. Poniżej kilka porad dla hobbistów zajmujących się rektyfikacją.

Ułożenie wypełnienia

Przedstawiamy tabelę z najczęściej używanymi średnicami rur do budowy domowych kolumn. W poszczególnych rubrykach znajdują się wartości pokazujące, ile potrzeba sprężynek, aby zasypać metr rury i jaką mocą grzewczą musimy dysponować, aby kolumna pracowała optymalnie.

Rysunek obok pokazuje, w jaki sposób powinniśmy układać wypełnienie w kolumnie.

Sprężynki powinny być zasypane na specjalnie przygotowanym podkładzie. Nie można do tego celu stosować sit, siatek, czy rusztów – takie podparcia drastycznie zwiększają opory przepływu, tworzą zatory i powodują niestabilną pracę kolumny. Do podtrzymania wypełnienia najbardziej odpowiednie są podparcia wykonane z cienkiego drutu ze stali nierdzewnej. Istotne też jest zabezpieczenie od góry. Zapobiega ono przypadkowemu wysypaniu sprężynek.

Oferujemy pierścienie (sprężynki) zaprojektowane w oparciu o dogłębną wiedzę teoretyczną i praktyczne doświadczenie. Elementy takie jak kształt oraz materiał, z jakiego są wykonane, pozwalają na osiągniecie maksymalnych rezultatów w domowych warunkach. To zdecydowanie najlepsze wypełnienie dla niewielkich kolumn rektyfikacyjnych.

Pierwsze inspirujące informacje na ich temat pochodzą z rosyjskich(a właściwie jeszcze radzieckich) instytutów naukowych. Opracowano je na potrzeby otrzymywania ciężkiej wody.

Dzięki internetowi, umożliwiającemu swobodną wymianę informacji, dyskusjom i pracy pasjonatów-hobbistów ze środkowo-wschodniej Europy, pierścienie zostały zaadaptowane do wytwarzania wysokoprocentowego i czystego alkoholu.

Cały czas trwają próby ich udoskonalenia. Poszukuje się coraz lepszej geometrii oraz optymalnych rozmiarów względem średnic rur i mocy grzania. Za sprawą tych sprężynek, uzyskiwany destylat dorównuje lub przewyższa jakością spirytus produkowany w olbrzymich, wysokich na kilkadziesiąt metrów, kolumnach przemysłowych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

W jaki sposób czyść wypełnienie?

 

Przed pierwszym zasypaniem kolumny należy przygotować sprężynki w następujący sposób:

  1. Zalać całość na noc gorącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń.
  2. Następnego dnia wszystko dokładnie wypłukać.
  3. Po wypłukaniu całość wypełnienia wsypać do garnka, zalać wodą z dwoma szklankami octu i gotować przez ok. 15 minut.
  4. Po ostygnięciu sprężynek wszystkie elementy jeszcze raz wypłukać i przesypać do kolumny.
  5. Na tym etapie wszelkie obce zapachy powinny zniknąć.

Wytrawianie elementów miedzianych po każdym procesie.

To zadanie jest bardzo proste. Elementy miedziane należy zanurzyć w roztworze (w proporcjach jedna szklanka wody – jedna łyżka kwasku) na ok 1-2 godzin, a następnie dobrze wypłukać.

Potrzebujesz elementów do swojej kolumny? Sprawdź w sklepie on-line